Posilovací stroje - funkčnost a kvalita

posilovaci-stroje-lavice.cz -       kvalita stroju - 1posilovaci-stroje-lavice.cz -       kvalita stroju - 2Zcela zásadní věcí při výběru posilovacího stroje či lavičky je možnost polohování jednotlivých opěrek a adaptérů. Pokud je jimi stroj vybaven lze posed a průběh cviku upravit podle konkrétních tělesných proporcí člověka, cvičení na stroji je komfortní a nedochází

posilovaci-stroje-lavice.cz -       kvalita stroju - 3k poškozování kloubů a šlach. Levnější stroje které nemají alespoň základní možnosti polohování sedáku apod. doporučujeme v žádném případě nekupovat. U posilovacích lavic na činky je pak důležitá velikost a rozsah nastavení úhlu sedáku a zádové opěrky vzhledem k požadovaným cvikům a minimálně výškové nastavení kopače.

Posilovací stroje a rámová konstrukce

Bohužel čím dál častější je dovoz a výroba nekvalitních strojů z dálného východu, které jsou materiálově ošizené a konstruované „na oko zákazníka“. Na obrázku vypadají jako srovnatelná věž kvalitní, mají většinou spoustu stanovišť, nesplňují ale základní požadavky na kvalitu, bezpečnost a ergonomii pohybu. Většinu cviků pak na nich vůbec nelze správně provést, cvičení je nepříjemné a ze stroje se tak postupně stane odložený „věšák“.

Posilovací stroje a závaží

posilovaci-stroje-lavice.cz -       kvalita stroju - 4posilovaci-stroje-lavice.cz -       kvalita stroju - 5U posilovacích strojů a věží tvoří zátěž buď samostatně doobjednané kotouče a činky (požadovanou váhu pak naložíte na patřičné nakládací trny na stroji), nebo kompaktní sada cihliček (u nich požadovanou zátěž nastavíte zastrčením kolíku do správné cihličky).

posilovaci-stroje-lavice.cz -       kvalita stroju - 6Při dokupování kotoučů na stroje je třeba hlídat aby díra vrtaná v kotouči odpovídala průměru nakládacího trnu na stroji. U strojů cihličkových by pak cihličky měly být kovové s pojezdovou vložkou, zaručující tichý a plynulý chod. Samostatnou skupinu tvoří posilovací stroje se speciálními tlumiči plněnými dusíkem, u věží této konstrukce měníte zátěž jen posuvem páky po tlumiči (např. FINNLO Bio Force)

Posilovací stroje - kladky a převody

posilovaci-stroje-lavice.cz -       kvalita stroju - 7Velmi důležitou a na servis drahou částí posilovacích věží jsou převodová lanka a kladky. Životnost lanek je daná kvalitou použitých materiálů a zvolením správného průměru lanka (hlavně u levnějších věží se stává, že výrobce použije vzhledem k pojezdové drážce kladky nevhodný průměr lanka a to se potom velmi rychle opotřebovává). U kladek je důležité osazení ložisky a hlavně pevnost materiálu v kterém je ložisko osazeno (pokud je ložisko v nekvalitní plastové kladce není to nic platné a tato velmi rychle odejde).

Posilovací stroje, lavice a možnost jejich složení

posilovaci-stroje-lavice.cz -       kvalita stroju - 8Vybrané posilovací lavice a stroje lze pro úsporu místa po docvičení více či méně složit. Ne vždy je to ale šťastné řešení, hlavně u levnějších neznačkových lavic pak dochází po několika cyklech složení k „vychození“ spojů a jejich nestabilitě.

Posilovací stroje a jejich cena

Cena stroje vždy souvisí s jeho kvalitou a komfortem cvičení na stroji. Popisky bohužel vytváří sami dovozci či výrobci strojů a jejich hodnocení jsou velmi často zcela neobjektivní. Pokud se někdo domnívá, že koupí kvalitní posilovací věž se širokou škálou cviků za cca 10 000,- Kč bude velmi zklamán, i když věž působí na obrázku a popisem dobře. Před koupí je dobré si porovnat cenový rozsah u požadovaného typu stroje a zvolit dle požadované kvality patřičnou kategorii (pokud tedy chci koupit např. posilovací lavici se stojanem na činku a v nabídce jsou modely od 2 do 12 000,- Kč pak pro nenáročné domácí použití bude rozumnou volbou lavice za cca 5-7 000,- Kč, tedy zlatá střední cesta. Kdo požaduje maximální komfort při cvičení a patřičnou variabilitu patrně sáhne po značkovém výrobku vyšší cenové relace, každopádně ale doporučujeme vynechat nejlevnější modely (jejich cena je vždy na úkor kvality a jsou pro zákazníky jen zklamáním).

Posilovací stroje – záruka a servis

Velmi důležitou věcí je délka záruky a zajištění servisu a náhradních dílů na posilovací stroje. Výhodné je zakoupit stroj u firmy zajišťující servis v případě poruchy u zákazníka (stroj pak není třeba nikam vozit či posílat na reklamaci jak je to běžné u většiny prodejců a eshopů, ale technik přijede k Vám a závadu odstraní).

baner2

Doporučujeme

Posilovací stroj TRINFIT Gym GX6

multifunkční posilovací věž s výborným poměrem kvality, komfortu cvičení a ceny široké možnosti individuálního nastavení speciální ramena 3D FLEX s desítkami cviků kladky s kuličkovými ložisky nosnost 150 kg, sada závaží 86 kg záruka 3 + 5 let, servis doma Více info

Prodejna FITHAM Liberec

Prodejna FITHAM Liberec

Prodejna FITHAM Liberec